Projektowanie Aplikacji na Urządzenia Mobilne

Android to system operacyjny przeznaczony głównie dla systemów mobilnych, ale nie tylko. Urządzenia ubieralne, TV, a nawet konsole pojazdów to także jego sfery.

W 2010 roku Android osiągnął poziom najbardziej popularnego systemu tej klasy. Od tego czasu jego przewaga wciąż rośnie.

Kurs Projektowanie Aplikacji na Urządzenia Mobilne jest w pełni autorski. Rozpoczyna się od podstaw - omówienia szczegółów architektury systemu Android i budowy aplikacji. W kolejnych etapach przedstawia charakterystykę poszczególnych komponentów wchodzących w skład aplikacji i przykłady ich użycia. W pełni funkcjonalne przykłady projektów ilustrują każde z omawianych zagadnień.

Wymagana podstawowa znajomość języka programowania Java.

Struktura kursu

Kurs podzielony jest na tematy. Każdy z tematów obejmuje wykład wprowadzający i zestaw ćwiczeń.

Wykład ilustrowany jest slajdami. Przykłady kodu znajdujące się na slajdach w znaczącej większości pochodzą z dołączonych, w pełni funkcjonalnych, projektów udostępnionych za pomocą serwisu bitbucket.org.

Ćwiczenia mają charakter zadań do samodzielnego wykonania. Niektóre z ćwiczeń wspomagane są początkowymi projektami, które należy dokończyć.

Lista tematów

 1. Wprowadzenie

 2. Aplikacje

 3. Interfejs - część 1.

 4. Interfejs - część 2.

 5. Intencje

 6. Uprawnienia

 7. Dostawcy treści

 8. Korzystanie z Sieci, Usługi

 9. Procesy i wątki

 10. Odbiorcy komunikatów

 11. Grafika i animacja

 12. Gesty, Alarmy

 13. Multimedia

 14. Usługi sieciowe

 15. Sensory i lokalizacja

 16. Mapy

 17. Android Wear