• BigData

  W pełni autorski kurs BigData rozpoczyna się od podstaw platformy Hadooop, przedstawia podstawowe pojęcia, takie jak HDFS, YARN, MapReduce, aby przechodząc przez takie rozwiązania jak Pig czy Hive, ostatecznie zająć się szczegółowo przetwarzaniem danych przy wykorzystaniu języka Scala i platformy Spark.

  Wymagana znajomość programowania obiektowego, ugruntowana wiedza z zakresu relacyjnych baz danych, dobra lub bardzo dobra znajomość SQL-a

 • Bazy danych noSQL

  Termin noSQL zyskał popularność w okolicy roku 2009. Zainteresowanie bazami danych z tego nurtu związane jest ze wzrostem zapotrzebowania na rozwiązania pozwalające przetwarzać dane w sposób odpowiedni dla globalnych usług i platform Internetowych, wzrostem przetwarzanych ilości danych o charakterystyce, która nie zawsze współgra ze starymi dobrymi relacyjnymi bazami danych.

  Wymagana ugruntowana wiedza z zakresu relacyjnych baz danych, dobra lub bardzo dobra znajomość SQL-a

 • Oracle Application Express

  Oracle Application Express to darmowe środowisko do szybkiego tworzenia wydajnych aplikacji internetowych. Oparte jest o bazę danych Oracle, w tym Oracle XE.

  W pełni autorski kurs rozpoczynający się od podstaw przedstawiających środowisko i jego komponenty, a kończy się na zaawansowanych zagadnieniach.

  Wymagana podstawowa znajomość SQL. Znajomość PL/SQL pomocna.

 • Aplikacje Mobilne

  Android to system operacyjny przeznaczony głównie dla systemów mobilnych, ale nie tylko. Od 2010 roku uważany za najbardziej popularny wśród systemów tej klasy.

  W pełni autorski kurs. Rozpoczyna się od podstaw - omówienia szczegółów architektury systemu Android i budowy aplikacji. W kolejnych etapach omawia charakterystykę poszczególnych komponentów wchodzących w skład aplikacji, przestawia przykłady użycia. W pełni funkcjonalne przykłady ilustrują każde z omawianych zagadnień.

  Wymagana podstawowa znajomość języka programowania Java.

 • Technologie XML

  Kurs Technologie XML omawia szereg standardów, specyfikacji i technologii związanych z wykorzystaniem i przetwarzaniem danych w formacie XML. Obejmuje zagadnienia związane z metodami przechowywania i przetwarzania dokumentów XML w bazach danych relacyjnych. Na zakończenie dotyka także tematyki związanej z tworzeniem formularzy dla platformy ePUAP.

  Kurs podstawowy, zalecana podstawowa wiedza informatyczna.