Menu Zamknij

Szkolenia

 • Big Data i platforma Hadoop – wprowadzenie

  Big Data i platforma Hadoop – wprowadzenie

  Kurs Big Data i platforma Hadoop – wprowadzenie jest praktycznym wprowadzeniem do tematyki Big Data, ze szczególnym uwzględnieniem platformy Hadoop oraz jej podstawowych narzędzi.


 • Projektowanie platformy Big Data z użyciem narzędzi z rodziny Apache

  Projektowanie platformy Big Data z użyciem narzędzi z rodziny Apache

  Szkolenie Projektowanie platformy Big Data z użyciem narzędzi z rodziny Apache zaczyna się od krótkiego wprowadzenia wyjaśnienia tego jak rozumieć Big Data i jakie ma cechy, aby zaraz po tym przejść do podstaw programowania w języku Scala oraz wykorzystania Apache Spark. Zaglądniemy nie tylko do rozwiązań pozwalających na przetwarzanie wsadowe (Spark SQL), ale także do narzędzi pozwalających przetwarzać strumienie danych (Apache Kafka, Spark Structured Streaming). Zakończymy naszą podróż na trzech narzędziach: Apache NiFi automatyzujący przepływ danych pomiędzy systemami, Apache Druid pozwalający na analizę danych on-line oraz Apache Airflow, który zdobywa coraz większe znaczenie w dziedzinie orkiestracji przetwarzania.


 • Flink (4h)

  Flink (4h)

  4 godziny szkolenia, które jest wprowadzeniem do Apache Flink, lidera wśród narzędzi do przetwarzania strumieni danych w systemach Big Data. Lekko, bez nadmiernych dygresji i gór informacji. W sam raz na pierwszy rzut oka.


 • Big Data Streams (4h)

  Big Data Streams (4h)

  4 godziny szkolenia, które jest wprowadzeniem do narzędzi przetwarzania strumieni danych w systemach Big Data. Lekko, bez nadmiernych dygresji i gór informacji. W sam raz na pierwszy rzut oka.


 • Spark i Scala (4h)

  Spark i Scala (4h)

  4 godziny szkolenia, które jest wprowadzeniem do platformy Apache Spark. Lekko, bez nadmiernych dygresji i gór informacji. W sam raz na pierwszy rzut oka.


 • Platforma Hadoop – wprowadzenie (4h)

  Platforma Hadoop – wprowadzenie (4h)

  4 godziny szkolenia, które jest wprowadzeniem do platformy Hadoop. Lekko, bez nadmiernych dygresji i gór informacji. W sam raz na pierwszy rzut oka.


 • Zaawansowane przetwarzanie strumieni danych w Apache Flink

  Zaawansowane przetwarzanie strumieni danych w Apache Flink

  Aplikacje analizujące napływające dane, reagujące na pojawiające się anomalie, śledzące przebieg procesów biznesowych, analizujące zmianę trendów w sieciach społecznościowych. Platformy odbierające bez przerwy dane z systemów źródłowych celem ich ciągłego przetwarzania dla przykładu zasilającego hurtownię danych, czy aktualizującego panele managerskie. To przykłady zastosowań, które jak powietrza potrzebują zaawansowanych platform przetwarzających strumienie danych.


 • Przetwarzanie strumieni danych w środowiskach Big Data

  Przetwarzanie strumieni danych w środowiskach Big Data

  Jedno z niewielu szkoleń na rynku, które adresuje tematykę przetwarzania strumieni danych. Dokonuje ono kompleksowego przeglądu jej mechanizmów i narzędzi. Kurs przechodzi od najbardziej podstawowych zagadnień do najbardziej złożonych. Pozwala to opanować skomplikowany świat przetwarzania strumieni danych.


 • Apache Spark z wykorzystaniem języka Scala

  Apache Spark z wykorzystaniem języka Scala

  Apache Spark określany jest mianem standardu de-facto przetwarzania Big Data. Jego popularność, występowanie praktycznie w ramach każdej z platform chmurowych, w środowiskach on-premise, API dla języków Scala, Java, ale także Python i R w pełni uzasadnia to twierdzenie. Kurs Apache Spark z wykorzystaniem języka Scala prezentuje praktyczne wykorzystanie platformy Apache Spark w kontekście przetwarzania Big Data.


 • Oracle Application Express 20.1

  Oracle Application Express 20.1

  Oracle Application Express to darmowe środowisko do szybkiego tworzenia wydajnych aplikacji internetowych. Oparte jest o bazę danych Oracle, w tym Oracle XE. W pełni autorski kurs rozpoczynający się od podstaw przedstawiających środowisko i jego komponenty, a kończy się na zaawansowanych zagadnieniach.


 • Bazy danych NoSQL

  Bazy danych NoSQL

  Fundamenty dla baz danych NoSQL powstały w latach 2006-2007 wraz z rozwiązaniami takimi jak BigTable (Google) i Dynamo (Amazon). W latach 2007-2009 powstały najważniejsze z obecnie funkcjonujących baz danych noSQL: MongoDB, HBase, Redis, Cassandra, Neo4j. Kurs przedstawia wybrane bazy danych i silniki przetwarzania danych – liderów w swoich kategoriach wśród baz danych NoSQL.


 • Aplikacje Mobilne

  Aplikacje Mobilne

  Android to system operacyjny przeznaczony głównie dla systemów mobilnych, ale nie tylko. Urządzenia ubieralne, TV to także jego sfery. W 2010 roku Android osiągnął poziom najbardziej popularnego systemu tej klasy. Od tego czasu jego przewaga wciąż rośnie. Kurs Projektowanie Aplikacji na Urządzenia Mobilne jest w pełni autorski. Rozpoczyna się od podstaw – omówienia szczegółów architektury systemu Android i budowy aplikacji. W kolejnych etapach przedstawia charakterystykę poszczególnych komponentów wchodzących w skład aplikacji i przykłady ich użycia. W pełni funkcjonalne przykłady projektów ilustrują każde z omawianych zagadnień.