Menu Zamknij

Szkolenia

 • Flink (4h)

  Flink (4h)

  4 godziny szkolenia, które jest wprowadzeniem do Apache Flink, lidera wśród narzędzi do przetwarzania strumieni danych w systemach Big Data. Lekko, bez nadmiernych dygresji i gór informacji. W sam raz na pierwszy rzut oka.


 • Big Data Streams (4h)

  Big Data Streams (4h)

  4 godziny szkolenia, które jest wprowadzeniem do narzędzi przetwarzania strumieni danych w systemach Big Data. Lekko, bez nadmiernych dygresji i gór informacji. W sam raz na pierwszy rzut oka.


 • Spark i Scala (4h)

  Spark i Scala (4h)

  4 godziny szkolenia, które jest wprowadzeniem do platformy Apache Spark. Lekko, bez nadmiernych dygresji i gór informacji. W sam raz na pierwszy rzut oka.


 • Platforma Hadoop – wprowadzenie (4h)

  Platforma Hadoop – wprowadzenie (4h)

  4 godziny szkolenia, które jest wprowadzeniem do platformy Hadoop. Lekko, bez nadmiernych dygresji i gór informacji. W sam raz na pierwszy rzut oka.


 • Zaawansowane przetwarzanie strumieni danych w Apache Flink

  Zaawansowane przetwarzanie strumieni danych w Apache Flink

  Aplikacje analizujące napływające dane, reagujące na pojawiające się anomalie, śledzące przebieg procesów biznesowych, analizujące zmianę trendów w sieciach społecznościowych. Platformy odbierające bez przerwy dane z systemów źródłowych celem ich ciągłego przetwarzania dla przykładu zasilającego hurtownię danych, czy aktualizującego panele managerskie. To przykłady zastosowań, które jak powietrza potrzebują zaawansowanych platform przetwarzających strumienie danych.


 • Przetwarzanie strumieni danych w środowiskach Big Data

  Przetwarzanie strumieni danych w środowiskach Big Data

  Jedno z niewielu szkoleń na rynku, które adresuje tematykę przetwarzania strumieni danych. Dokonuje ono kompleksowego przeglądu jej mechanizmów i narzędzi. Kurs przechodzi od najbardziej podstawowych zagadnień do najbardziej złożonych. Pozwala to opanować skomplikowany świat przetwarzania strumieni danych.


 • Apache Spark z wykorzystaniem języka Scala

  Apache Spark z wykorzystaniem języka Scala

  Apache Spark określany jest mianem standardu de-facto przetwarzania Big Data. Jego popularność, występowanie praktycznie w ramach każdej z platform chmurowych, w środowiskach on-premise, API dla języków Scala, Java, ale także Python i R w pełni uzasadnia to twierdzenie. Kurs Apache Spark z wykorzystaniem języka Scala prezentuje praktyczne wykorzystanie platformy Apache Spark w kontekście przetwarzania Big Data.


 • Big Data i platforma Hadoop – wprowadzenie

  Big Data i platforma Hadoop – wprowadzenie

  Kurs Big Data i platforma Hadoop – wprowadzenie jest praktycznym wprowadzeniem do tematyki Big Data, ze szczególnym uwzględnieniem platformy Hadoop oraz jej podstawowych narzędzi.


 • Oracle Application Express 20.1

  Oracle Application Express 20.1

  Oracle Application Express to darmowe środowisko do szybkiego tworzenia wydajnych aplikacji internetowych. Oparte jest o bazę danych Oracle, w tym Oracle XE. W pełni autorski kurs rozpoczynający się od podstaw przedstawiających środowisko i jego komponenty, a kończy się na zaawansowanych zagadnieniach.


 • Bazy danych NoSQL

  Bazy danych NoSQL

  Fundamenty dla baz danych NoSQL powstały w latach 2006-2007 wraz z rozwiązaniami takimi jak BigTable (Google) i Dynamo (Amazon). W latach 2007-2009 powstały najważniejsze z obecnie funkcjonujących baz danych noSQL: MongoDB, HBase, Redis, Cassandra, Neo4j. Kurs przedstawia wybrane bazy danych i silniki przetwarzania danych – liderów w swoich kategoriach wśród baz danych NoSQL.


 • Aplikacje Mobilne

  Aplikacje Mobilne

  Android to system operacyjny przeznaczony głównie dla systemów mobilnych, ale nie tylko. Urządzenia ubieralne, TV to także jego sfery. W 2010 roku Android osiągnął poziom najbardziej popularnego systemu tej klasy. Od tego czasu jego przewaga wciąż rośnie. Kurs Projektowanie Aplikacji na Urządzenia Mobilne jest w pełni autorski. Rozpoczyna się od podstaw – omówienia szczegółów architektury systemu Android i budowy aplikacji. W kolejnych etapach przedstawia charakterystykę poszczególnych komponentów wchodzących w skład aplikacji i przykłady ich użycia. W pełni funkcjonalne przykłady projektów ilustrują każde z omawianych zagadnień.


 • Technologie XML

  Technologie XML

  Tam gdzie mamy do czynienia z różnorodnością, różnymi kontekstami, tam XML jest niezastąpiony. Przykładem jest choćby XHTML, którego elastyczność, łatwość integracji z danymi o różnorodnej charakterystyce (np. SVG) jest nie do przeceniania.